Kadın Genital Cerrahi

Genital bölgenin görüntüsünün düzeltilmesi ve kişinin hem kendi, hem de partnerinin cinsel uyumunu ve yaşam kalitesini arttırmak amacıyla yapılır.

Labioplasti:

Genital bölgede içte olan ve daha küçük olan dudaklar (labium minus) yaşla beraber nadiren de doğumsal olarak sarkabilir veya asimetrisi olabilir. Normalde küçük dudaklar, dışta yer alan büyük dudakların da altındadır ve görünmezler. Bunların sarkması hem estetik olarak rahatsız edicidir, hem de cinsel birleşmede soruna sebep olur. Küçük dudakların normalden büyük ve/veya sarkık olması hyjen sorunlarına da yol açabilir ve kötü kokuya sebep olabilir. Cinsel birleşme anında kitlesel etkisi nedeniyle sorunlara sebep olabilir. Bu sarkma ve asimetri estetik olarak toparlanabilir.

Vulvaplasti:

Dış genital bölgenin normalden daha yağlı olması bazen giyimde sorun olabilir. Mons pubis denen bu yağlı bölge özellikle de kıyafetlerde belirgin olabilir ve rahatsızlık verebilir. Bu bölgeye liposuction yapılır. Yaşla ve çok doğum yapma sonrası dış dudaklarda (Labium majus) sarkma, incelme olabilir. Bu tür durumlarda sarkmalarda gerekli toparlama yapılırken gerekli olduğunda otolog doku ile dolgu uygulanabilir.

Vajinoplasti:

Vajen girişinin, özellikle doğumlar sonrası, çok genişlemesi çiftlerde cinsel hazzın azalmasına sebep olabilir. Bu durumun düzeltilmesi için vajen daraltma (vajinoplasti) yapılır.

Klitoris Estetiği:

Küçük dudakların (labium minusların) önde birleşim yerinde bulunan klitoris erkekteki penisin eşdeğeridir. Bazen klitorisin üzerine adeta bir külah gibi örten deri bulunur ve bu deri nedeniyle kadının cinsel olarak haz alması mümkün olmaz. Bu derinin alınıp klitorisin açığa çıkarılması gerekir. Bazen de klitoris normalden büyük olabilir, bu tür durumda da klitorise küçültme yapılabilir.

Hymen Rekonstrüksiyonu:

Hymen (kızlık zarı) bütünlüğünün önemli olduğu durumlarda hymen onarımı yapılır. Hymen, çevresindeki dokular kullanılarak yeniden yapılabilir..

Mesajınızı bırakın, doktorumuz size ulaşsın

Adınız Soyadınız : Telefon Numaranız :
E-Posta Adresiniz :
Mesajınız :